Basın Bülteni Gönderimi

Basın Bülteni Dağıtımı

Basın Bülteni Nedir?; Firmanın yada şahısın iletmek istediği mesajları direct olarak barındıran ve kurumsal imajını temsil eden bir metin çalışmasıdır. Video, Görsel, Röpörtaj, Yeni çıkan ürün, Film, Toplantı, Uzman Görüşü, Tanıtım yazısı, Reklam gibi haber değeri taşıyan her şeyi içerebilir.

Türkiye’nin en büyük haber sitelerinden 1. El basin bülteni satin almak ister misiniz? İtibar Hizmetleri olarak Türkiye Top 100 web sitelerle çalışmaktayız. Diğer ajanslardan farklı olarak, on binlerce site ile çalışıyoruz gibi kendimizi övmüyoruz. Bu tarz firmalara sormanız gereken soru, on binlerce sitenin kaç tanesini trafik aldığı olacaktır.

Havuzumuzda 100 site mevcuttur. Bunlardan bazıları: Onedio, Yeni Şafak, Milliyet, Mynet, Sozcu, Yeni Akit, Sporx, Shiftdelete, Haberler.com, Donanımhaber, Cumhuriyet, Sondakika, Bursadabugun, 61 Saat, Halktv.com.tr, Ulusalkanal.com.tr, F5haber.com, Webtekno.com, iha.com.tr, superhaber.tv, T24.com.tr, Medyafaresi.com, Turkiyegazetesi.com.tr’dir.

Hemen Yayınlama Garantisi!

Aracı herhangi bir kuruluş ile çalışmadığımız için 1 mesai günü içerisinde basin bülteninizi yayınlayabiliriz. Bültenlerimizin süre sınırı yoktur. Kuruluş yayıncılığa devam ettiği sürece ömürlük yayınlanacaktır.

Siteleri siz seçeceksiniz ve yayınlanan tüm linkleri sizlere ileteceğiz. Dilerseniz basın bülteni yazım hizmeti de alabilirsiniz.

Online basında yer almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Örnekleri ve referanslarımızı öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.

Medya Planlama ve Satın Alma İçin Bizlere Ulaşın

+90 850 302 08 99

Basın Bülteni Gönderimi

 

 

İnternette Haber Yayınlama

Sahip olduğumuz geniş bir havuzda, dijital dünyada güçlü konumda yer alan haber siteleri ile portallarda istediğiniz içeriklerin ve bireysel/kurumsal haberlerinizin yayınlatılmasını sağlıyoruz. Ürün lansmanı, kişi tanıtımı, kampanya bilgilendirme, röportaj, biyografi tanıtım yazısı, basın bülteni için hızlı, doğru hedeflenmiş ve 1. el satış fiyatlarıyla sunuyoruz. Ekonomik çözümler ile içeriklerinizin dijital dünyada yer almasını sağlıyoruz. Oluşturulacak haberler reklama yöneliktir. Herhangi birini, firmayı karalayıcı, kırıcı yada rencide edici haber yapılmaz.

Haber Reklam Fiyatları:

Site Adresi Türkiye Site Sıralaması Fiyat
onedio.com 8 6.000 ₺
yenisafak.com.tr 14 2.999 ₺
milliyet.com.tr 15 4.199 ₺
mynet.com 21 2.999 ₺
sozcu.com.tr 26 4.499 ₺
yeniakit.com.tr 27 1.199 ₺
sporx.com 29 4.199 ₺
shiftdelete.net 30 2.699 ₺
haberler.com 33 2.800 ₺
donanimhaber.com 36 1.949 ₺
cumhuriyet.com.tr 80 1.499 ₺
sondakika.com 88 2.100 ₺
bursadabugun.com 101 350 ₺
61saat.com 114 134 ₺
halktv.com.tr 124 1.750 ₺
ulusalkanal.com.tr 134 840 ₺
f5haber.com 155 674 ₺
webtekno.com 159 1.349 ₺
iha.com.tr 165 2.450 ₺
superhaber.tv 174 2.249 ₺
haber3.com 188 749 ₺
medyafaresi.com 241 1.260 ₺
t24.com.tr 242 1.274 ₺
bilgiustam.com 279 749 ₺
turkiyegazetesi.com.tr 287 2.450 ₺
maxicep.com 308 1.049 ₺
kadinvekadin.net 356 1.049 ₺
ogunhaber.com 440 599 ₺
haberts.com 456 194 ₺
halkinhabercisi.com 507 119 ₺
gundemkibris.com 515 524 ₺
gazeteduvar.com.tr 571 749 ₺
ulkucumedya.com 630 104 ₺
turktime.com.tr 652 1.960 ₺
tgrthaber.com.tr 686 2.450 ₺
milligazete.com.tr 745 449 ₺
teknolojioku.com 781 674 ₺
mutlakhaber.net 824 209 ₺
urfanatik.com 842 224 ₺
fotospor.com 853 1.260 ₺
kibrispostasi.com 870 194 ₺
islahhaber.net 1.058 149 ₺
konhaber.com 1.092 119 ₺
ademocut.com 1.117 74 ₺
havadiskibris.com 1.138 524 ₺
kontrolkalemi.com 1.312 224 ₺
egehaber.com 1.341 299 ₺
yenisoz.com.tr 1.536 404 ₺
pusulagazetesi.com.tr 1.672 194 ₺

Hazırlayacağınız basın bülteninin sanal ortamdaki kullanıcılar tarafından dikkatle okunması için bazı kurallara mutlaka uymanız gerekmektedir. Şirketiniz için haber hazırlamaktaki temel amaç, sizi takip etmesi muhtemel kullanıcı kitlesine mesajınızı en kısa ve etkin biçimde iletmektir. Kullanıcıyla doğrudan iletişim içerisinde olan mecraların başarılı olması neredeyse kaçınılmazdır. Bunu yapmanın bazı altın kuralları mevcuttur.

İnternete Haber Verin!

 • Haber başlığınız amacınızı tamamen açıklar nitelikte olmalıdır ve seksen karakteri geçmemelidir.
 • Hedeflediğiniz kitleye yönelik anahtar kelimelerin mutlaka başlığınız içerisinde geçmesini sağlamalısınız.
 • Başlığın altındaki ilk paragrafta yazının genel niteliğini özetler bilgilere yer verin. Böylece yazının genel haritası kullanıcının kafasında oluşacak ve sonrasında verdiğiniz bilgiler daha net anlaşılacaktır.
 • Yazının kısa olmasından hareketle basın bülteninizi mümkünse 300-800 kelime arasına sıkıştırmaya çalışın. Bir yazının çok kısa olması niteliksiz olduğu izlenimi yaratacak; çok uzun olması ise sıkıcı olacaktır. Kısaca ne çok kısa ne çok uzun bir yazı olmamalıdır.
 • Haber yayımlarken reklam yapmadığınızı hatırlayın. Daha samimi ama mesafeyi de koruyan bir dil kullanın.
 • Şirketinizi, ürününüzü tanıtan basın bültenlerini sürekli hale getirin. Gelişmelerden takipçilerinizi haberdar etmek onları mutlu edecektir.
 • Yazıyı çekici hale getirmek için yazıyla beraber resim, inografik, sunum dosyaları eklemeniz gerekmektedir.
 • Basın bültenleri için sitenizin bir köşesinde mutlaka bir alan oluşturun. Oluşturduğunuz bu sayfayı doğrudan arama motorları için optimize ederken aynı zamanda kullanıcı deneyimi arttıracak adımlar da atın. Örneğin sosyal medyada paylaşım butonları koymanız hep kullanıcılar açısından hem de basın bülteninizin okunma sayısı açısından size fayda sağlayacaktır.
 • Yazdığınız haberi sitenizin dışında da paylaşmaktan çekinmeyin. Basın bültenlerinin paylaşıldığı siteler üzerinde hesaplar oluşturarak sitenizle birlikte bu mecralarda da paylaşım yapın.
 • Haberleri tanıtım yazısı gibi yazmayın. Anahtar kelimelerden link vermeyin. Kısacası spam yapmayın.

Tüm bunlarla siz uğraşmak istemiyorsanız, Türkiye’nin en büyük haber siteleri dahil 1119 tane haber sitesiyle çalışmaktayız.

İletişim Danışmanlığı Hizmeti

İletişim Danışmanlığı

İtibarhizmetleri.com adresine gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Aşağıda İletişim Danışmanlığı paket teklifimiz yer almaktadir.

İletişim Danışmanlığı Hizmetleri

 • Stratejik iletişim yol haritasının oluşturulması.
 • Kurumsak itibar yönetimi.
 • Gündem ve konu yönetimi.
 • Lider İletişimi
 • Medya İlişkileri Yönetimi
  • Kurum, ürün ve hizmet bazında medya ilişkileri planlaması. ( Online haber portalları v.s )
  • Medya ilişkileri yönetimi ve haber çalışmalarının koordinasyonu.
  • Haber amaçlı medya ilişkileri için gündem yönetimi.
  • Medya ile paylaşılacak konuların tespiti ve önerilerin geliştirilmesi.
  • Ana mesajların belirlenmesi.
  • Basın bülteni yazım, gönderim ve takibi.
  • Özel röpörtaj, özel haber koordinasyonu.
 • Reklam ve sponsorluk danışmanlığı.
 • Haftalık aksiyon planları aracılığıyla iletişim sürecinin yönlendirilmesi ve kontrolü.

Bunların dışında şirketimizce iş maliyetleri ayrıca şu başlıklar altında faturalandırılır:

Medya Takibi

Şirketimiz medya takibini deneyimli şekilde yürütmektedir. Geleneksel medya takibi yapmamaktayız.

Medya Satınalma

Talep edilmesi durumunda, medya satın alma süreçleri yönetilecektir. Online reklam, mobil reklam, sosyal medya, SEO, Advertorial, insert, davetiye, e-bülten, tasarım.

İtibar Temizliği

Marka bilinirliğinizi arttırdınız, iş potansiyeliniz büyüdü. Buraya kadar her şey çok normal. Ta ki rakiplerinizden birisi itibarınızı karalayıcı çalışmalar yaptı. İnternet deryasında bu yazılan karalayıcı ve gerçeklik dışı yazılar çığ gibi yayıldı. Bu noktada güven kaybı yaşarsınız. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki Türkiye’de insanlar bir ürünü yada kişiyi araştırmak için interneti kullanıyor. Köklü geçmişe sahip firmalar dahi internette yok olabiliyor. İnternette hakkınızda yayınlanan bir çok olumsuz haber ve yorum yüzünden yıllarca uğraştığınız itibarınız zedelenebilir. Bu noktada itibar temizliği şarttır.

Online İtibar Temizliği

Bir kullanıcı internette markanızı yada isminizi aradığında özellikle ilk sayfalarda görünen sonuçları seçer. Burada yer alan olumsuz haberler yadda kızgın müşteriler tarafından oluşturulan kötü niyetli bloglar, forumlar ve haber sitelerinde yazılan olumsuz yorumları kaldırabiliriz.

Bu noktada tamamen legal ve etik değerlerle hareket eden bir firmayız.

Hakkınızda yer alan tüm sonuçların yönetimi sizin elinizde.

İnternetten İçerik Kaldırma

İnternet’te hakkınızda yer alan sizi farklı gösteren, iftira niteliğinde olan bir içerik, olmayan bir şeyi olmuş gibi gösteren, herhangi bir sitedeki yazdığınız yorum, vermenizi istemediğiniz şifre v.s bilgileri, kart numaraları, yada ne olduğu fark etmeden kısacası her şeyi internetten silebiliriz.

İzniniz olmadan kimse size zarar verecek kişilik haklarınızı hiçe sayacak bilgiler yayınlayamaz.  Arama motorlarında çıkıp izniniz olmadan yüklenen herhangi bir resim, video, yada bir herhangi bir içeriği kendi altyapımızla ve tekniklerimize yok ediyoruz. Tüm kurum ve kuruluşlar için, ve şahsi itibari yüksek kişiler için özel hizmettir. Kaldırılan içeriklerin geri gelmeyeceğinin garantisini veriyoruz.

Google’dan İçerik Kaldırma

Google hali hazırda, içerik kaldırmak için destek olmaktadır. Ama bu destek şunlarla sınırlıdır: Banka hesabı, kimlik fotokopisi, çıplak resimleriniz veya imza görselidir. Eğer sorununuz bundan ibaretse https://support.google.com/websearch/troubleshooter/3111061?hl=tr sayfasından isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışındaki konulara biz gibi ajanslar yardım etmektedir.

Şirket günlük olarak 2 milyon içerik şikayeti talebi aldığını belirtmiştir. Bu yüzden isminizi yada belirttiğiniz içeriği, url’i gizlemek için herhangi bir çaba göstermeyecek işlem yapmayacaktır. Bu tür bilgileri kaldırmak zorlu bir süreçtir. Bu konuda sizi anlayan, size çözüm üretebilecek bir yer ile çalışmanız en iyisi olacaktır. Örneğin bir kaç tanesini ya da belirtilen sahte haberleri hukuksal yollarla sile bildiniz, peki diğer arama motorları veya kopyalanan diğer siteler ne olacaktır?  Bu aşamada bir sektör doğmuş ve bizim gibi firmalar çıkmıştır. 2009 yılından beri bu işi iyi düzeyde yapmaktayız. Belirtmek isteriz ki dijital bir içerik asla tamamen silinemez. %100 garantili şekilde hizmet verenlerden sakınınız. O içeriği tamamen silebilmek için o sitenin sahibi olmalısınız.

Biz istemediğiniz içeriklerin görünmemesini sağlayabiliriz.

itibar

Arama motorlarından içerik kaldırma

Sizlerin bilgileri herhangi bir sayfa üstünde paylaşırsa, bütün arama motorlarında görünecektir. Yandex, Google, Bing gibi arama motorları internette gördükleri iyi kötü bütün içerikleri veri tabanlarına kaydeder. Bunlar istenmeyen değer taşıyan haberler olabilir. Yada beğenilmeyen herhangi bir blog yazısı, forum mesajı, sosyal medya hesabı olabilir. Bu tür işlemler hukuki süreçlerle ya da itibarhizmetleri.com ile çözülebilir. Online itibarınızın zedelenmemesi yada düzeltilmesi için elimizden gelen her şeyi yaparız. Bu içeriklerin görünmemesini sağlarız. İşlem için ne kadar erken başlanırsa o kadar iyidir. Çünkü çeşitli botlarla veya site sahipleri bu sayfayı kopyalayıp başka sayfalarda da yayınlayabilir.Biz hukuk’un üstünlüğüne inanıyoruz. Lakin hukuksal mahkeme süreçleri yavaş işlediği için geç kalınabilir. Her bir sayfaya yada şirkete ayrı ayrı dava açmanız gerekebilir..  Biz sizler adına bütün süreçleri takip eder ve içeriğin görünmemesini sağlayabiliriz.

Not : Eğer sorununuz sosyal medya hesabınızsa gizlilik ayarlarını kontrol etmeniz gerekiyor.

İnternet’teki saygınlığınız için e-muhafaza

Başka firmalar yada sahtekar kişiler hakkınızda web sitelerinde istediği şeyleri yazabiliyor. Yada izniniz olmadan çekilen bir fotoğraf Twitter’a yüklenip oradan dünyaya dağılabilir. Üzülmeyin Sizler için süper bir hizmet var. İnternet’te hakkınızda çıkan her türlü içeriği kaldırabiliriz. Bu sektör hakkında çok değil 5-10 sene önce herkes geleceğin mesleği olarak görüyordu. Biz de ilk yapanlardan biriyiz. Online itibarınıza önem göstermek zorundasınız. Biz de size gerek teknik gerek hukuki anlamda destek olacağız. Yıllarca çalışıp elde ettiğiniz kariyeriniz bir anda yok olmamalı. Müşterilerimizde de sektörde de gördük ki bu tür problemler çok kısa bir süre sonra globale yayılıyor ve yurt dışında kontaklar kurmanız gerekebiliyor. İçerik kaldırma hizmetini kısa bir sürede tamamlayıp zararı en aza indirerek krize anında müdahale ederek e-koruma yapabilirsiniz.

copyright_header