Salim Kadıbeşegil’in İtibar Yönetimi kitabı ders kitabı oluyor

Özellikle halkla ilişkiler konusunda öncülerden biri olan Salim Kadıbeşegil’in çıkartmış olduğu İtibar kitabı okullarda ders olarak okutulacak. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü tarafından ders kitabı olarak basıldı. Kitabın editörlüğünü ise Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Barış Kılınç ve Salim Kadıbeşegil ile birlikte yaptı.

Kitap 8 ana konudan oluşuyor:
İtibar Yönetimi nedir?
Sosyal Ortakların (Paydaşların) önemi
İtibar Araştırmaları
İtibar Yönetimi Süreçleri
İtibarın İş Sonuçlarına Etkisi
Kurumsal Marka Stratejileri ve İtibar Yönetimi
Hem “yeni” hem “dijital” hem “sosyal” hem de “medya”
Kurumsal İletişim ve İtibar

salim-kadibesegil-itibar-yonetimi

Yazarın : Daha önce yazmış olduğu kitaplar:

“Halkla İlişkilerin Temel İlkeleri, 1986”
“Halkla İlişkiler Reçeteleri, 1992”
“Halkla İlişkilere Nereden Başlamalı?, 1997”
“Kriz Geliyorum Der, 2002”
“İtibar Yönetimi, 2006”
“Şimdi Stratejik İletişim Zamanı, 2009”
“Oyun Bitti, 2012″

Bu alanda güzel çalışmalar yapan Salim Bey hakkında internette yazanları sizler için derledik :

Salim Kadıbeşegil (d. 1954, Ankara), Stratejik İletişim ve Kurum İtibarı Yönetimi uzmanı. Ege üniversitesi mezunu. CIPR VE IPRA üyeliklerinde bulundu. Ege Bölgesi Sanayi Odasında Halkla ilişkiler müdürlüğü yaptı. Turizm ve Tanıtma Bakanlığında Basın Müşavirliği yaptı. Üniversitelerde dersler veriyor. Seminer, forum, panel gibi etkinliklerde konuşmacı olarak göre almakta. ORSA Stratejik İletişim Danışmanlığı yönetim kurulu başkanı. Kadıbeşegil RepMan İtibar Araştırmaları Merkezi Kurucusu ve Danışma Kurulu Üyesidir.

Kadıbeşegil, MediaCat Communication Institute’de ve İletişim Danışmanları Derneği İletişim Danışmanları Derneği İDA’da “Kurumsal İtibar Yönetimi, Kriz iletişimi yönetimi, Stratejik İletişim Planlaması, Kurumsal Sosyal Sorumluluk” konularında workshop ve seminer programları verdi. Halkla ilişkiler, Stratejik İletişim, Kurumsal İtibar Yönetimi, Çalışan Markası, Kriz İletişimi, Kurum İçi İletişim konularında yerli ve yabancı yayınlarda yayımlanmış 100’den fazla makalesi vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir